Aktualności

Harmonogram roznoszenia opłatków 2019 r.

 

25 XI 2019 r. – poniedziałek (1500-2030)

Orkana 21C, 21D

 

26 XI 2019 r. – wtorek (1600-2030)

Brzezina 10, 12;

           

27 XI 2019 r. – środa (1600-2030)

Krawczyńskiego 1, 2

 

28 XI 2019 r. – czwartek (1600-2030)

Oczkowskiego 2, 4; Urbańczyka 1

 

29 XI 2019 r. – piątek (1500-2030)

Jabłoniowa 2

 

30 XI 2019 r. – sobota

(900-1400) Pogorska (domy prywatne) – od ciepłowni

(1400-1800) Mydlana (domy prywatne)

 

1 XII 2019 r. – niedziela (1500-2030)

Orkana 21, 21A, 21B

 

2 XII 2019 r. – poniedziałek (1500-2030)

Szarych Szeregów 2, 4

 

3 XII 2019 r. – wtorek (1600-2030)

Pogorska 12A

 

4 XII 2019 r. – środa (1600-2030)

Orkana 21F, 21G; Szarych Szeregów 2A, 2B

 

5 XII 2019 r. – czwartek (1600-2030)

Szarych Szeregów 2C, 2D, 2H, 2I

 

6 XII 2019 r. – piątek (1500-2030)

Pogorska 10, 10B, 10C

 

7 XII 2019 r. – sobota

(900-1400) Szarych Szeregów 4A, 6, 8, 8A

(1400-1800) Urbańczyka 2; Witosa 1B, 1C

 

8 XII 2019 r. – niedziela (1500-2030)

Pogorska 12B

 

9 XII 2019 r. – poniedziałek (1500-2030)

Pogorska 10D, 10E

 

10 XII 2019 r. – wtorek (1600-2030)

Szarych Szeregów 10, 12, 14

 

11 XII 2019 r. – środa (1600-2030)

Pęckowskiego 1, 2

 

12 XII 2019 r. – czwartek (1600-2030)

Orkana 21E; Witosa 1, 1A

 

13 XII 2019 r. – piątek (1500-2030)

Pogorska 12

 

14 XII 2019 r. – sobota

(900-1800) Stella 1-7, 12, 13, 14, 15, 16, 18, 19, 20, 21, 23, 24, 25, 27, 28

 

15 XII 2019 r. – niedziela (1500-2030)

Witosa 3; Pogorska 10A

 

16 XII 2019 r. – poniedziałek (1500-2030)

Główna, Chwastowskiego, Armii Krajowej (domy prywatne)

 

17 XII 2019 r. – wtorek (1600-2030)

Orkana (domy prywatne)

 

18 XII 2019 r. – środa (1600-2030)

Pęckowskiego 3, 4, 5

 

19 XII 2019 r. – czwartek (1600-2030)

Urbańczyka 4

 

Parafialny wyjazd do Chorwacji 2020

Termin: 26 VI – 7 VII 2020 r. (9 dni pobytu + 1 dzień na dojazd i 1 dzień na powrót = 11 dni)

Wyjazd w piątek (26 VI) o godz. 19:00 spod elektrowni. Powrót we wtorek (7 VII) ok. 4:00.

Transport: komfortowy autokar (DVD, klimatyzacja)
Miejsce: Pensjonat GALEB

ul. Josipa Jovića 4

23211 Drage

Pensjonat znajduje się w małej dalmatyńskiej miejscowości DRAGE, położonej w samym sercu Dalmacji, między Zadarem a Šibenikiem. Drage są otoczone perłami bogactwa naturalnego Chorwacji: Parkiem Narodowym Kornati, Parkiem Narodowym Wodospady Krka oraz Parkiem Przyrody Jezioro Vransko.

Pensjonat jest  oddalony od morza i żwirkowej plaży o 500 metrów. W obiekcie znajduje się 28 pokoi dwu, trzy i czteroosobowych z pełnym węzłem sanitarnym, z balkonem lub tarasem. Pokoje wyposażone są w szafę, krzesła, stolik.

Obiekt posiada na parterze dużą restaurację na około 100 miejsc, a na pierwszym piętrze duży taras.

Obok pensjonatu jest parking, boisko do siatkówki oraz stoły do ping-ponga.
Wi-Fi w restauracji i na tarasie pensjonatu.

Zakwaterowanie również w pobliskich apartamentach Zdravko i Nedo.

Wyżywienie: ŚNIADANIE: w postaci szwedzkiego stołu: kilka rodzajów wędlin, serów, warzywa, jaja na twardo, jajecznica, parówki, dżemy, czekoladowe kremy, kilka rodzajów płatków śniadaniowych, pieczywo; do picia: kawa, herbata, kakao, mleko;

OBIADOKOLACJA: zupa (np. kremowa zupa brokułowa, rosół, minestrone) + danie główne (np. pulpety w sosie z ryżem, kotlet panierowany z puree ziemniaczanym, paluszki rybne z frytkami, typowe dla lokalnej kuchni grillowane kotlety mielone (tzw. čevapčići) z frytkami i ajvarem (pasta pomidorowo-paprykowa z cukinią), pizza + bar sałatek + deser (np. lody, owoce, kompot owocowy, ciasto), do dań podawana jest woda lub sok

Program: – formacja duchowa (modlitwa, Msza św., nawiedzanie miejsc kultu Bożego),

– plażowanie,

– zwiedzanie miasta Zadar,

– jednodniowa wycieczka do Mostaru i Medjugorie (w Bośni i Hercegowinie),

– rejs statkiem po archipelagu wysp w Parku Narodowym Kornati na Adriatyku,

– gry i zabawy…

Ubezpieczenie: – karty EKUZ

– ubezpieczenie Signal Iduna: KL (10 000 €) i NNW (7 000 zł)

Koszt: do 2 lat   90 € + 420 zł
3-6 lat 230 € + 420 zł
7-11 lat 280 € + 420 zł
12-17 lat 330 € + 420 zł
dorośli 380 € + 420 zł
Zapisy: do 21 września 2019 r.
Spotkanie organizacyjne: 22 września 2019 r. (niedziela), godz. 14:15 w salce

Na spotkaniu konieczny paszport lub dowód osobisty oraz wpłaty zaliczkowe 50 € i 200 zł. Wskazane posiadanie aplikacji Messenger do otrzymywania aktualnych informacji na grupie.

 

 

Harmonogram sprzątania kościoła na rok 2019

Sprzątający Data
Brzezina 10  21 – 27 stycznia
Brzezina 12  28 stycznia – 3 lutego
Chwastowskiego, Główna,

Armii Krajowej

  4 – 10 lutego
Jabłoniowa 1 11 – 17 lutego
Krawczyńskiego 1 18 – 24 lutego
Krawczyńskiego 2 25 lutego – 3 marca
Mydlana   4 – 10 marca
Oczkowskiego 2 11 – 17 marca
Oczkowskiego 4 18 – 24 marca
Orkana 21 25 – 31 marca
Orkana 21 A   1 – 7 kwietnia
Orkana 21 B   8 – 14 kwietnia
Orkana 21 C 15 – 21 kwietnia (W. Tydz.)
Orkana 21 D 22 – 28 kwietnia
Orkana 21 E 29 kwietnia – 5 maja
Rodzice dzieci komunijnych   6 – 12 maja
Bierzmowani 13 – 19 maja
Orkana 21 F 20 – 26 maja
Orkana 21 G 27 maja – 2 czerwca
Orkana domy prywatne   3 – 9 czerwca
Pęckowskiego 1 10 – 16 czerwca
Pęckowskiego 2 17 – 23 czerwca
Pęckowskiego 3 24 – 30 czerwca
Pęckowskiego 4 i 5   1 – 7 lipca
Pogorska 10   8 – 14 lipca
Pogorska 10 A 15 – 21 lipca
Pogorska 10 B i C 22 – 28 lipca
Pogorska 10 D i E 29 lipca – 4 sierpnia
Pogorska 12   5 – 11 sierpnia
Pogorska 12 A 12 – 18 sierpnia
Pogorska 12 B 19 – 25 sierpnia
Pogorska domy prywatne

od ciepłowni do ronda

26 sierpnia – 1 września
Pogorska domy prywatne

od ronda do ulic: Brzezina i Kalinowa włącznie

  2 – 8 września
Stella 1-7   9 – 15 września
Stella 12 i 13 16 – 22 września
Stella 14 i 15 23 – 29 września
Stella 16 i 17 30 września – 6 października
Stella 18 i 19   7 – 13 października
Stella 20 i 21 14 – 20 października
Stella 22 i 23 21 – 27 października
Stella 24 i 25 28 października – 3  listopada
Stella 27 i 28   4 – 10 listopada
Szarych Szeregów 2 i 2 A 12 – 17 listopada
Szarych Szeregów 2 B i 2 C 18 – 24 listopada
Szarych Szeregów 4 i 6 25 listopada – 1 grudnia
Szarych Szeregów 4 A   2 – 8 grudnia
Szarych Szeregów 8   9 – 15 grudnia
Szarych Szeregów 8 A 22 – 29 grudnia
Szarych Szeregów 10 30 grudnia – 5 stycznia 2020
Szarych Szeregów 12 i 14   6 – 12 stycznia 2020
Urbańczyka 1 13 – 19 stycznia 2020
Urbańczyka 2 20 – 26 stycznia 2020
Urbańczyka 3 27 stycznia – 2 lutego 2020
Witosa 1   3 – 9 lutego 2020
Witosa 1 A i 1 B 10 – 16 lutego 2020
Witosa 1 C 17 – 23 lutego 2020
Witosa 3 24 lutego – 1 marca 2020
   
   

 

ZAPRASZAMY 

DO WŁĄCZENIA SIĘ W ŻYCIE WSPÓLNOT PARAFIALNYCH !!!

Dla dzieci:
>> dziewczynki i chłopców z klas od II do VI zapraszamy do WSPÓLNOTY DZIECI BOŻYCH
spotkania w każdą sobotę od 10:00 do 11:15

>> chłopców od III klasy wzwyż zachęcamy do posługi ministrantów przy Ołtarzu w LITURGICZNEJ SŁUŻBIE OŁTARZA
spotkania w każdą sobotę od 9:00 do 10:00

Dla młodzieży:

>> młodzież od VII klasy wzwyż zapraszamy do włączenia się w OAZĘ
spotkania w każdy piątek o 18:00

>> młodzież maturalną i studentów zapraszamy do włączenia się do wspólnoty studenckiej PARADA PANAMA, która wspólnie się formuje, uczy języka hiszpańskiego, a docelowo w 2019 roku wybiera się do Panamy na Światowe Dni Młodzieży
spotkania co drugi tydzień, chętni proszeni są o kontakt z ks. Tomaszem

Dla małżeństw:

>> młode małżeństwa (do 15 lat życia małżeńskiego) zapraszamy do WSPÓLNOTY MŁODYCH MAŁŻEŃSTW
spotkania co drugą sobotę od 18:45 do 20:45

Dla dorosłych:

>> dorosłych, pragnących pogłębić znajomość Słowa Bożego zapraszamy do KRĘGU BIBLIJNEGO
spotkania we czwartki o 18:30

>> wszystkie kobiety i mężczyzn zachęcamy do włączenia się do modlitwy wspólnot ŻYWEGO RÓŻAŃCA
chętnych prosimy o zgłoszenie się do Księdza Probosza