Ogłoszenia parafialne

XXVI Niedziela Zwykła    1. 10. 2023 r.

Dzisiaj w nawiązaniu do Tygodnia Misyjnego, gościmy w naszej parafii Salezjański Wolontariat Misyjny ”Młodzi Światu”, po Mszach będzie można złożyć ofiarę na misje, ewentualnie nabyć książki i inne pamiątki związane z misjami. Przedstawicielki wolontariatu serdecznie witamy w naszej parafii.

Po południu Nabożeństwo Różańcowe połączone z procesją,
o ile dopisze pogoda. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 16.30. Nabożeństwa Różańcowe będziemy odprawiać pół godz. przed wieczorną Mszą św. w tygodniu o 17.30, a w niedzielę o godz. 16.30.

Jutro, wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów, nowenna
do św. Joanny po wieczornej Mszy św., połączona
z błogosławieństwem relikwiami św. Joanny.

W środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Zapraszamy,
jak zawsze,  na Różaniec w intencji Ojczyzny o godz. 17.30, prowadzony przez Róże Kobiet. Nowenna do MB po wieczornej Mszy św.

W I czwartek wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Modlitwy o powołania zakonne i kapłańskie na nabożeństwie różańcowym. Na zakończenie Mszy św. uczczenie relikwii
św. siostry Faustyny i Koronka do Miłosierdzia Bożego wynagradzająca za grzechy polskiego narodu. Po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

W I piątek możliwość spowiedzi rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.30. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone z Nabożeństwem Różańcowym o godz. 17.30. Na  Mszy św. wieczornej spotyka się Wspólnota Oazowa, do której zapraszamy młodzież od klasy szóstej włącznie.

W I sobotę, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Rano o godz. 8.00 rozpocznie się wizyta u chorych. Po południu, Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi
(w ramach pięciu pierwszych sobót miesiąca) rozpocznie się od wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, następnie spełniamy cztery prośby Matki Bożej: troszczymy się o czystość duszy – będzie możliwość spowiedzi, prowadzimy rozmyślanie, przeżywamy Nabożeństwo Różańcowe (godz. 17.30), przyjmujemy Komunię wynagradzającą. Po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.

Oaza Świętej Rodziny zaprasza młodzież na weekendowy wyjazd w góry do Gronia w dniach 20 – 22 października. Informacje
i zapisy u ks. Wojciecha,
z kolei Oaza Dzieci Bożych zaprasza wszystkie dzieci na wycieczkę krakowskim szlakiem Bożego Miłosierdzia w sobotę, 14 października. Informacje i zapisy
u ks. Wojciecha.

Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkania: klasy szóste, w każdy drugi piątek miesiąca,  klasy siódme i ósme, w każdy trzeci piątek miesiąca.

W przyszłą niedzielę (drugą niedzielę miesiąca) wyjątkowo składka inwestycyjna przeznaczona na wykończenie schodów
do kaplicy. W trzecią niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” mieszkańcom domów prywatnych przy ulicy Orkana za troskę o czystość naszego kościoła. Sprzątali: Julian Skowroński, Angelika
i Grzegorz Skowrońscy. Na najbliższy tydzień troskę o czystość świątyni polecamy mieszkańcom bloku przy ul. Pęckowskiego 1. Sprzątanie jutro i w piątek, po Mszy św. wieczornej.

Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o roli aniołów
w życiu Pana Jezusa i świętych oraz o tym, że parafia
ma przyszłość. W sprzedaży jest również Mały Gość

Niedzielny.

W minionym tygodniu Pan Powołał do siebie śp. Emilię Solarz,
lat 95. Pomódlmy się w Jej intencji. Dobry Jezu a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie.