Ogłoszenia parafialne

VII Niedziela Zwykła      23.02.2020 r.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:15 (w ramach 40-godzinnego nabożeństwa) rozpoczynamy adorację, która potrwa do Mszy św. wieczornej i będzie kontynuowana w kolejne dni tygodnia. Zapraszamy wszystkich parafian.

W poniedziałek rozpoczęcie adoracji o godz. 17:00, na którą szczególnie zapraszamy Róże Kobiet, młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz mieszkańców z ulic: Armii Krajowej, Brzeziny, Chwastowskiego, Głównej, Jabłoniowej, Kalinowej, Krawczyńskiego, Mydlanej, Oczkowskiego, Orkana, Pęckowskiego.

We wtorek rozpoczęcie adoracji o godz. 17:00, na którą szczególnie zapraszamy Róże Mężczyzn, Radę Parafialną, Krąg Biblijny oraz mieszkańców z ulic: Pogorskiej, Szarych Szeregów, Urbańczyka, Witosa i osiedla Kolonia Stella.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VI w poniedziałek o godz. 17:00.

W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:15.

Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post oraz czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. Na Mszach św.
nie będziemy w tym dniu zbierać składki. Przy wyjściu z kościoła umieszczona będzie puszka z napisem „Jałmużna postna”,
do której zarówno w Środę Popielcową, jak i w czasie całego Wielkiego Postu będzie można składać ofiary dla biednych
i potrzebujących.

W Środę Popielcową obowiązuje post jakościowy (czyli wstrzymanie się od potraw mięsnych) wszystkich od 14. roku życia oraz post ilościowy (czyli maksymalnie 3 posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta) wszystkich od 18. do 60. roku życia.

 W Wielkim Poście Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
w niedziele o godz. 16:15, a w piątki Droga Krzyżowa o godz. 17:15. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

Nasza parafia została zaproszona na czuwanie do Łagiewnik
na niedzielę (8 marca).Wyjazd sprzed elektrowni o godz. 19:30, powrót ok. 1:00 w nocy. Koszt przejazdu 15 zł.

Organizujemy również wyjazd na Misterium Męki Pańskiej,
w reżyserii Piotra Piechy, do Myślenic w dniu 21 marca (sobota). Wyjazd sprzed elektrowni o godz. 16:00, powrót ok. godz. 22:00. Koszt przejazdu 20 zł. Zaznaczamy, że spektakl jest przeznaczony dla widzów od 14 lat. Zapisy tylko z wpłatami
do wyczerpania miejsc.

Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających na pielgrzymkę
do Włoch będzie 19 marca (czwartek) o godz. 16:00 w salce pod kościołem. Po spotkaniu będą przyjmowane pozostałe wpłaty
na wyjazd.

W ostatnią niedzielę na organy zebraliśmy 10.100 zł (dziesięć tysięcy sto złotych). Łącznie z ofiarami z akcji opłatkowej mamy na ten cel 130 500 zł (sto trzydzieści tysięcy pięćset zł). Bóg zapłać! Nowe organy powinny zagrać, w naszym kościele,
do dwóch tygodni.

Dziękujemy mieszkańcom bl. 1C przy ul. Witosa za sprzątanie kościoła. Sprzątali: Magdalena Lubecka  – Szpiech, Maciej Szpiech, Natalia Czyżewska, Oliwia Suchyta. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom bloku
przy ul. Witosa 3. Sprzątanie w poniedziałek

i w piątek po Mszy wieczornej.

              Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: o sensie wielkopostnych umartwień oraz o tym, co papież Franciszek napisał w swojej nowej adhortacji.

Ponadto przeczytamy: Codziennie przeciętny Kowalski jest bombardowany 34 gigabajtami danych, czyli odpowiednikiem 100 000 słów. Jak wytrzymać informacyjne tsunami?

W minionym tygodniu Pan powołał do siebie:

Anielę Czaban, lat 85

            Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie…