Niedziela Trójcy Świętej 31. 05. 2026 r.
Dzisiaj ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 16.30 z procesją. Grupę Synodalną zapraszamy na spotkanie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 13.15.
Jutro nowenna do Św. Joanny na pierwszym nabożeństwie czerwcowym. Nabożeństwa czerwcowe odprawiać będziemy po wieczornych Mszach św., a w niedzielę i święta pół godziny przed wieczorną Mszą św.
W środę Różaniec w intencji pokoju o godz. 17.30, prowadzony przez Róże Kobiet. Nowenna do MB połączona z nabożeństwem czerwcowym.
W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Jest to święto obowiązkowe. Msze św. tak jak
w niedzielę z wyjątkiem godz. 12.00, która nie będzie odprawiona. Po Mszy św. godz. 10.30 wyruszy Procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy. Po powrocie z procesji Msza św.
o godz. 13.15. Prosimy o pomoc osobom odpowiedzialnym za przygotowanie ołtarzy, kontakt u księdza proboszcza.
Przed procesją Bożego Ciała będą rozdawane foldery z tekstami pieśni na procesje, identyczne jak w ubiegłym roku. Bardzo prosimy, aby kończąc udział w procesji, oddać folder z tekstami do Pana Organisty lub na ręce młodzieży oazowej, aby nie trzeba było drukować folderów na każdą procesję.
Serdecznie zapraszamy do udziału w procesji: dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców z dzwonkami, dzieci komunijne
w strojach komunijnych, górników w mundurach galowych, całą służbę liturgiczną i młodzież oazową, wszystkie grupy
i wspólnoty działające na terenie parafii i wszystkich parafian.
W Oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne, wokół kościoła, będą w ramach nabożeństwa czerwcowego, po Mszach wieczornych, a w niedzielę o 16.30.
W pierwszy czwartek, na nabożeństwie czerwcowym modlitwy
o powołania kapłańskie i zakonne oraz za powołanych z naszej parafii.
W pierwszy piątek, spowiedź rano od 6.30, po południu od 17.00. O godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo czerwcowe.
W pierwszą sobotę do chorych udamy się od godz. 8.00. Nie będzie czynna kancelaria. Po południu w ramach pięciu pierwszych sobót miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W ramach adoracji rozważanie, drugiej tajemnicy różańca z części radosnej, litania do Matki Bożej i różaniec.
Po Mszy św., jako dziękczynienie, odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
W sobotę o godz. 7.00, wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd sprzed elektrowni. Prosimy
o punktualność.
W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy Różę Męską św. Józefa i Róże Kobiet po Mszy zmiana tajemnic Różańca.
Zapraszamy wszystkich parafian na wystawę okolicznościową obrazów: „Święty Franciszek z Asyżu i kwiaty” autorstwa Pani Anny Cudak do Kaplicy Rodzin. Wystawa zorganizowana jest
z okazji osiemsetnej rocznicy narodzin dla nieba św. Franciszka.
Dziękujemy parafianom, o dobrym sercu, którzy posprzątali kościół za mieszkańców ul. Witosa 3. Byli to: Maria i Kazimierz Kapa, Dorota Słomska, Maria Lofek, Anna Urbańska-Mirga, Marian Marchewczyk. Na najbliższy tydzień przekazujemy troskę, o czystość świątyni, mieszkańcom ul. Brzezina 10. Sprzątanie jutro i w piątek po Mszach wieczornych.
Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: Andrzej Poczobut mówi, że
w więzieniu najbardziej pomogła mu wiara, a także o pobożnych
i odważnych mężczyznach, którzy muszą stanąć
w obronie swoich dzieci.
W sprzedaży jest również nowy numer Gościa Extra poświęcony św. Piotrowi.
Niedziela Zesłania Ducha Świętego 24. 05. 2026r.
Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dziś można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie lub recytacje, hymnu: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź. Nabożeństwo majowe o godz. 16.30.
Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, jednocześnie 25 dzień miesiąca, zapraszamy wszystkich, którzy podjęli dzieło Duchowej Adopcji, na Mszę św. o godz. 18.00, po Mszy św. odmówimy modlitwę codzienną i dziesiątek różańca. Nowenna do św. Joanny połączona z nabożeństwem majowym. Poniedziałek to również dzień imienin ks. proboszcza, zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 18.00.
We wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza, na nabożeństwie majowym modlić się będziemy za wszystkie Mamy z okazji Ich święta.
W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy na nabożeństwie majowym.
W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
W piątek wspomnienie św. Urszuli Leduchowskiej, dziewicy.
W sobotę zapraszamy wszystkie dzieci na bardzo ciekawe spotkanie połączone z grą i zabawą, które rozpocznie się o godz. 10.00. Zaproszenie kierujemy szczególnie do dzieci z klas III i IV, Oazy Dzieci Bożych, Kandydatów na ministrantów.
Po południu o godz. 15.00 rozpocznie się w naszej parafii, Rejonowy Dzień Skupienia. Temat przewodni: „Kryzys mój problem”. Warto poświecić trochę czasu, aby pogłębić swoją wiaręi zdobyć konkretną wiedzę przydatną w trudnych sytuacjach życiowych. Nad przebiegiem dnia skupienia będzie czuwała nasza OAZA. Szczegóły na plakacie w gablocie.
W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Zespół Synodalny zapraszamy za tydzień na spotkanie po Mszy św. o godz. 13.15.
Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. (4 czerwca) informujemy o osobach odpowiedzialnych za budowę ołtarzy i apelujemy do wszystkich parafian o współpracę i pomoc:
I – ołtarz: Joanna i Andrzej Raźniakowie – Mieszkańcy: ul. Szarych Szer. i Witosa
II – ołtarz: Marianna Pająk, Barbara Latkowska – Mieszkańcy: ul. Orkana
III – ołtarz: Kazimierz Kapa, Krzysztof Kapa – Mieszkańcy: ul. Pogorskiej
IV– ołtarz: Stanisława Bogusz, Maria Ziomek – Mieszkańcy
ul. Brzezina, Oczkowskiego i Urbańczyka. Koordynatorem budowy ołtarzy będzie Pan Kościelny.
Informujemy, że rozpoczęła się renowacja i malowanie boazerii w naszym kościele. Fragment odnowionej boazerii możemy zobaczyć po prawej stronie wejścia do zakrystii.
Wyjeżdzającym do Częstochowy 6 czerwca, przypominamy
o dostarczeniu numeru PESEL
Pozostały jeszcze trzy wolne miejsca.
Dziękujemy Państwu Annie i Ryszardowi Kośka za sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! Od jutra troskę o czystość świątyni powierzamy mieszkańcom bloku przy ulicy Witosa 3. Sprzątanie we wtorek i piątek po wieczornych Mszach świętych.
Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: o tym, że nie wolno przestać nam błagać Pana Boga
o powołania Kapłańskie. Bez księży będziemy skazani na pustynię duchową, która opanowała już wiele miejsc w Europie;
a także o szkodliwych dla zdrowia tatuażach. W sprzedaży jest również Mały Gość z bezpłatnym dodatkiem – komiksem
z wojennymi przygodami Antka Srebrnego i łamigłówkami.
Dla najmłodszych proponujemy miesięcznik Staś.
W następną niedzielę, składkę przeznaczamy na działalność Dzieci Bożych i Młodzieży Oazowej z naszej parafii, zwłaszcza na wyjazdy wakacyjne. Więcej na ten temat powie nam przedstawiciel Oazy. Bardzo prosimy!