Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu    17. 03. 2019 r.

Dzisiaj o godz. 1615 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy.

W  piątek Droga Krzyżowa o 1715, a po niej Msza św. Przypominamy, że młodzież przygotowująca się do bierzmowania powinna przynajmniej trzy razy uczestniczyć
w Drodze Krzyżowej. Młodzież z klas VIII i gimnazjalnych,
która jeszcze nie dostarczyła świadectw chrztu lub nie zaliczyła teoretycznej części zagadnień związanych z bierzmowaniem, będzie miała spotkanie w piątek, po Drodze Krzyżowej.

Zgodnie z zarządzeniem Kurii Metropolitalnej w Krakowie składka za tydzień przeznaczona będzie na Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

Również za tydzień rozpoczniemy sprzedaż baranków wielkanocnych w cenie 6 zł. Dochód przekazujemy Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Dzisiaj, przed kościołem, będzie zbiórka pieniędzy na dzieło pomocy misją „Ad Gentes”. Jest to dzień modlitwy i solidarności
z misjonarzami. Misjonarzy można wspomagać wysyłając SMS. Szczegóły na plakacie na zewnątrz kościoła.

Zbliża się Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeżywana jako Dzień Świętości Życia. Uroczysta Msza św. z obrzędem podjęcia duchowej adopcji będzie w przyszły poniedziałek o godz. 1800. Wszystkich, którzy będą chcieli podjąć duchową adopcję informujemy, że od dzisiaj deklaracje można zabierać z zakrystii.

W środę popielcową złożyliście, w postaci jałmużny postnej,
1312 zł. Bóg zapłać!

Dziękujemy mieszkańcom bl. przy ul.  Oczkowskiego 2 za sprzątanie kościoła. Sprzątali i złożyli ofiarę: Krystyna i Stanisław Wójcik, Justyna i Łukasz Kędziora, Urszula Gajownik, Alicja Kieres-Pawlik, Małgorzata Ryba, Stanisław Ślimak
Adam Kukułka. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom bl. przy ul.  Oczkowskiego 4. Sprzątanie w poniedziałek i piątek po Mszy wieczornej.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Dzisiaj w Gościu Niedzielnym:

O nowoczesnych formach jałmużny i współczesnych jałmużnikach, którzy z pasją i w ciekawy sposób zbierają środki na różne kościelne dzieła i pomoc potrzebującym.

Ponadto w Gościu:

– drugi odcinek wielkopostnej Drogi Krzyża – o znoszeniu fałszywych oskarżeń;

– artykuł Beaty Zajączkowskiej o papieskich rekolekcjach.

W sprzedaży jest również kwietniowy numer Małego Gościa
z naklejkami
do kalendarza wielkopostnego.