Ogłoszenia parafialne

XV Niedziela Zwykła          14. 07. 2019 r.

W poniedziałek wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek wspomnienie NMP z Góry Karmel (MB Szkaplerznej).

Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, składka inwestycyjna.

W tym dniu również Msza św. w intencji dzieci przeżywających rocznice urodzin, ze specjalnym błogosławieństwem. Imiona dzieci można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

 

Przypominamy, że w dniach: 22-24 lipca przy naszym kościele będzie prowadzona zbiórka elektrośmieci. Dokładne informacje na ulotkach, które można zabrać, wychodząc z kościoła.

 

Organizujemy pielgrzymkę do: Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu, Bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Limanowej, Klasztoru Sióstr Klarysek w Starym Sączu, ufundowanego przez św. Kingę. Odwiedzimy miejsce pielgrzymki Jana Pawła II w Starym Sączu (sprzed 20 lat). Koszt pielgrzymki 60 zł obejmuje: przejazd, przewodników, obiad i ubezpieczenie. Wyjazd w sobotę, 3 sierpnia. Są jeszcze wolne miejsca.

 

W sprzedaży jest album: Kościoły Archidiecezji Krakowskiej – Tysiącletnie Dziedzictwo. Zawiera historię i zdjęcia wszystkich kościołów z dekanatów Babice, Bolechowice, Chrzanów, Krzeszowice, Libiąż, Trzebinia, Zator –  prawie 80 kościołów. Koszt 80 zł. Album jest do obejrzenia w zakrystii.

 

Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Sprzątali: Halina Augustynek, Jarosława Nowak i Danuta Piątkowska. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom bloku Pogorska 10A. Sprzątanie jutro i w piątek po Mszach wieczornych.

 

 Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Dzisiaj w Gościu Niedzielnym :

  • Czym jest szkaplerz i skąd pochodzi jego niezwykła moc?;
  • Rozmowa z aktorką Ewą Błaszczyk, która założyła klinikę Budzik dla osób w śpiączce;
  • Reportaż z najpopularniejszego sanktuarium maryjnego Czech.

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Stanisława Trębacza  (lat 56).

Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie…