Ogłoszenia parafialne

XXIV Niedziela Zwykła    13. 09. 2020 r.

Rozpoczynamy obchodzony w Kościele w Polsce X Tydzień Wychowania pod hasłem Budujmy więzi. Różaniec o ustanie pandemii dzisiaj o godzinie 16.30, w tygodniu
o 17.30.

W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego –we wtorek wspomnienie NMP Bolesnej; w środę św. męczenników Korneliusza i Cypriana;
w  piątek święto św. Stanisław Kostki, zakonnika.

W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00
do wieczornej Mszy św.

Zapraszamy na spotkania przygotowujące do bierzmowania:

– klasy ósme, w czwartek na godz. 17.00

– klasy szkół ponadpodstawowych w piątek na godz. 18.00, młodzież z tych klas przyjmie sakrament bierzmowania
9 października (w piątek) o godz. 18.00. Rodziców tej młodzieży zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św.

         Spotkanie Rady Parafialnej będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.15. Serdecznie zapraszamy.

Za tydzień w naszej parafii będą gościły siostry Dominikanki: siostra Natalia i siostra Piotra. Siostra Piotra pracuje na misjach w Kamerunie. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę na misje. Ponieważ za tydzień wypada trzecia niedziela miesiąca, składkę inwestycyjną przenosimy na czwartą niedzielę.

Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii zarówno w czasie składki, jak i te przesłane na konto parafialne.

Dziękujemy wczorajszym nowożeńcom: Wioletcie i Patrykowi
za zakupione do kościoła kwiaty
.

Bóg zapłać mieszkańcom bloku przy ul. Pogorskiej 10, za sprzątanie kościoła. Sprzątali: Halina Augustyniak i Danuta Piątkowska. W najbliższym tygodniu troskę o czystość świątyni powierzamy mieszkańcom bloku przy ul. Pogorskiej 10A. Sprzątanie w poniedziałek i piątek po wieczornej Mszy Świętej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o mocy przebaczania: „Nasza zdolność darowania win świadczy o tym, że miłość jest silniejsza niż grzech”.

Ponadto w Gościu:

– Co zrobiliśmy z duchową spuścizną Hildegardy z Bingen?;

– Jak pomóc chorym na schizofrenię?

W tym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł: 

śp. Andrzej Mucha, lat 50

         Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie…